עיקור וסירוס

 

עיקור וסירוס למרות המחלוקות שיש לגביהם, הם לדעתנו, הדרך היחידה, ההומנית ​והיעילה ביותר

לסייע לחתולי הרחוב להיות בריאים, לחיות באיכות חיים טובה יותר ולהאריך חיים.

חתולים זכרים מיוחמים במשך השנה כולה בעוד שהנקבות חוות ייחום בעיקר בחודשי האביב והקיץ אך יכולה להתייחם גם בתקופות אחרות.

נקבה יכולה להמליט עד שלוש פעמים בשנה ובכל המלטה יכולים להיוולד עד 9 גורים. בהמשך, הנקבות שהומלטו יכולות גם הן להיכנס להריון עוד לפני גיל חצי שנה וגם הן יכנסו למעגל זה וכך מדי שנה כל אמא חתולה אחראית לכמות לא מבוטלת של עשרות חתולים שהומלטו לחיי סבל וייסורים ברחוב.

הנקבות נאנסות באכזריות על ידי מספר זכרים בכל ייחום, לא פעם נפצעות, לעיתים עד מוות, חלק גדול מהן סובל מחוסרים תזונתיים קשים שפוגעים גם בהן וגם בגורים המומלטים, הזכרים רבים ביניהם מה שלעיתים רבות נגמר בפציעות קשות ולעיתים במוות והדרך היחידה לעצור את ההתרבות הגבוהה היא על ידי עיקורים וסירוסים מבוקרים.

המטרה בעיקורי חתולי הרחוב הינה לווסת את קצב ההתרבות בצורה שהמוות הטבעי והילודה יהיו פחות או יותר שווים וכך תישמר אוכלוסייה מסוימת וטובה.

מרבית החתולות המעוקרות מאריכות שנים יותר מאלו הממליטות פעם אחר פעם, לרוב הן גם נראות בריאות יותר וחיוניות הרבה יותר.

חתולות לא מעוקרות עלולות לסבול מדלקות רחם וגידולי עטין מעבר לחוסרים תזונתיים הנובעים מהנקת הגורים והיעדר מזון איכותי וטיפול רפואי ראוי בעת שחיים ברחוב.

מרבית הזכרים המסורסים זוכים לחיי שלווה ורוגע ונמנעים ממלחמות עקובות מדם על טריטוריה ונקבות (יש כאלו שממשיכים להתנהג כזכרים לא מסורסים למרות הכל).

העיקור והסירוס נחשבים לפעולה כירורגית פשוטה באופן יחסי ובמהלכה חתולי הרחוב זוכים גם לבדיקת וטרינר וטיפולים רפואיים נוספים להם הם נזקקים וזו כנראה הפעם היחידה בחייהם בה יפגשו וטרינר. מרבית החתולים אף מקבלים חיסון נגד כלבת כחלק מהנסיון למנוע הפצת המחלה.

עיקור וסירוס מצילים חיים!

בקרו אותנו

  • Facebook
  • Instagram

עמותה רשומה מס': 580713493

דואר אלקטרוני: main@voice4cats.org.il

פייסבוק: קול החתולים

המידע והתכנים באתר אינם מהווים חוות דעת רפואית או תחליף להתייעצות עם וטרינר.

כל המידע המופיע באתר זה הינו אינפורמטיבי בלבד ואין לראות בו בדרך כלשהי יעוץ רפואי ו/או המלצה לטיפול ו/או תחליף לטיפול רפואי וטרינרי.

בכל בעיה רפואית של בעל החיים יש לפנות לוטרינר.

* אין להעתיק את המידע מאתר זה או להשתמש בו ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהעמותה.

*חלק מהתמונות המופיעות באתר צולמו על ידי קרולין פרנק המוכשרת ותודתנו הגדולה נתונה לה על הסכמה לאפשר לנו לשתף אותן איתכם.

©2020 עמותת קול החתולים