top of page
על חתולים ומקומות גבוהים
WhatsApp%20Image%202021-04-16%20at%2023.

על חתולים ומקומות גבוהים

חתולים מאוד אוהבים לטפס ואף יותר מכך, הם אוהבים לשבת גבוה ולהשקיף.

לפעמים קורה והם נקלעים למקום מהם אינם יודעים איך לרדת.

מטבעם, חתולים הם יצורים סקרנים מאוד ואוהבים לטפס ולחקור, לפעמים זה מתוך משחק או כדי לצוד, ולפעמים בעודם בורחים מבעל חיים אחר, הם מטפסים על עץ גבוה ולא יודעים איך לרדת.

במרבית המקרים, כאשר יהיה שקט מסביב (בדרך כלל בשעות הלילה המאוחרות) ולא תהיה התקהלות של אנשים או כלבים מסביב לעץ (או לגג או לכל מקום אחר אליו טיפס החתול) הוא ירד ממנו לאט ובזהירות.

קיימות מספר שיטות שיכולות לסייע בהורדת החתול מהעץ ועדיף שיעשה אותן אדם שהחתול מכיר אם ישנו כזה.

השיטות רלוונטיות לחתול בריא! אם מדובר על חתול פצוע או חולה מאוד יש לקרוא למחלץ מקצועי כדי להעניק לחתול סיוע רפואי בהקדם.

ככלל, כדאי לנסות ולסייע לחתול לרדת בזמן שהרחוב או הסביבה של החתול שקטה ככל האפשר, במיוחד אם האירוע מתרחש בסביבה של כביש ראשי או מקום סואן העלל לסכן את החתול לכשירד מהעץ.

שקט וזמן:

החתול שרק הגיע למקום הגבוה ככל הנראה מבוהל ומנסה להבין את הסיטואציה. לחץ מסביב, קריאות ורעד לא יואילו לו להירגע. צריך לתת לחתול זמן ושקט. כדאי להניח כלי עם אוכל יבש ומים בתחתית העץ, עדיף במקום אליו לא יוכלו להגיע בעלי חיים אחרים כמו תנים או כלבים אחרים.

מיקו על העץ.jpg

פיתויים

אם עבר די זמן (עד 24 שעות) והחתול עדיין על העץ ניתן לנסות לקרוא לו (באמצעות פסטטטטטטט פסטטטטטטט) ולפתות אותו (גם במקרה כזה עדיף בשקט וללא התקהלות רבה).

כדאי להביא מעדנים בעלי ריח חזק מאוד כמו מעדני דגים, או בשר שהריח שלהם יגיע עד אפו של החתול. שימו לב אם החתול מתעניין באוכל ועושה סימנים שמחפש דרך לרדת אליו.

אם כן, הניחו את האוכל והתרחקו. תנו לחתול זמן לרדת.

אם גם זה לא עבד והחתול קיבל מספיק זמן (יותר מכמה דקות) נסו לקחת סמן לייזר ולהראות לחתול בעזרתו את הדרך למטה.

נסו לתפוס את תשומת הלב של החתול על ידי משחק באור הלייזר והראו לו את המסלול אותו עליו לבצע כדי להגיע לגזע העץ ומשם למטה.

עשו זאת מספר פעמים.

סולמות וחבלים

אם החתול מבוצר בעמדתו ולא יורד גם לאחר שניסיתם את שאר השיטות ועברו כבר לפחות 24 שעות, הוא קיבל שקט וזמן אך אין שינוי במצבו אפשר לעבור לשלב הבא.

הביאו סולם (גבוה ככל האפשר) והניחו אותו בשיפוע על גזע העץ קרוב למקום בו נמצא החתול. ניתן להשתמש במקום בסולם גם בקרש עץ עליו יוכל החתול ללכת עד למטה. חשוב שמה שתניחו על העץ יהיה בשיפוע של כ - 45 מעלות פחות או יותר כדי לאפשר לחתול ירידה נוחה מטה).

לפני ניסוי השיטה הבאה כדאי ורצוי להכין מזרן או שמיכות בתחתית העץ/הגג בכדי למנוע נפילה של החתול על הקרקע במידה והוא יבהל ויקפוץ או יפול בדרכו מטה.

אם החתול לא השתמש בסולם שהנחנו ועבר די זמן (מספר שעות של שקט מוחלט) ניתן לקשור מנשא (כלוב פלסטיק לנשאית חתולים) מהידית העליונה שלו או סלסילת קש / גיגית וכו' לחבל ולזרוק את קצהו האחד של החבל על הענף עליו נמצא החתול כך שבצד אחד של הענף יהיה קצה אחד של החבל ובצד השני יהיה הקצב השני אליו מחובר המנשא/סלסילה וכו'.

יש למשוך את החבל עד שהמנשא או הסלסילה יגיעו למעלה לאזור בו נמצא החתול. כדאי להניח בתוכם מזון רטוב, טרי ובעל ריח חזק כדי לפתות את החתול להיכנס אליהם.

אם החתול נכנס לאחד החפצים יש להתחיל להורידו למטה בעדינות ולאט לאט ולשים לב שהוא לא קופץ בחזרה לענף.

"אם ההר לא בא אל מוחמד, מוחמד יבוא אל ההר"

אם כל השיטות לא צלחו אפשר לנסות לטפס על העץ ולנסות להוריד את החתול.

זו השיטה הכי פחות מומלצת שכן החתול עלול להיבהל ולקפוץ למטה ובכך לסכן את עצמו מאוד.

לפני הטיפוס כדאי ללבוש כפפות (החתול עלול לשרוט מרוב לחץ) ולקחת מנשא כדי להכניס את החתול לתוכו במידת האפשר ולהורידו בביטחה למטה.

אם יש דרך, כדאי לאבטח את עצמכם לעץ ברצועות והגנה מתאימה.

אם ניסיתם את כל השיטות ולא הצלחתם להוריד את החתול זה הזמן להתקשר למכבי האש (יש מקרים בהם הם מסייעים אך לא תמיד) או למחלצים מקצועיים.

בכל מקרה דאגו תמיד להשאיר לחתול מים ואוכל בתחתית העץ ואם אפשר אז עדיף אפילו להעלות אליו למעלה הכי קרוב שאפשר כלים עם מזון ומים שיאפשרו לו לשרוד עד שיהיה אפשר להורידו מהעץ.

אוליבר על העץ.jpg
bottom of page
$w.onReady(function () { $w("#BACKGROUND_GROUP_TRANSITION_GROUP wow-image img").attr("alt", "gradiend-background"); });